jméno: heslo:
Warning: Illegal offset type in unset in /DISK2/WWW/sherpaclimb.net/www/mysql.php on line 78
Lezení u Kácova
Autor: Mamut21.srpna 2005

Zajímavá alternativa Vrchlice, Srbárny nebo Poříčí


V neděli odpoledne jsme se jeli podívat na skály u Kácova. Dočetl jsem o nich v Lidé a hory, a tak jsme se tam hned vydali (já, Eli, Katka a Zdenda).

Jede se po brněnské dálnici, potom sjedete na Kácov. V Kácově se uhne k Ústavu národního zdraví a dále dolů k Sázavě po takové divoké lesní cestě. Pojedete dolů a stále dál až k palouku s ohništěm (vodácké tábořiště). Když na dálnici není zácpa, tak jste za 20 - 30 minut pod skálou.

Skály začínají kousek za tábořištěm nad cestou. Je to šest masívů a jsou řazeny za sebou. První dvě skály jsou hned u cesty a není žádnej problém je najít. Další čtyři jsou trošku hlouběji v lese, ale při troše zálesáckého zraku bez problému najdete cestičky. Bohužel jsme opět kvůli dešti vylezli jen jednu cestu, ale k poznání to stačí. Cesty jsou perfektně zajištěný a dlouhý tak maximálně 20 m. Je to lezení po lištičkách se spoustou převisů. Hodně cest začíná právě převísky a dále po plotýnkách. Jen je škoda, jak je to nová oblast (skály jsou perfektně vyčištěný), že občas narazíte na lokřík nebo trošku mechu (když vás uprostřed "mechových" plotýnek přepadne deštík, tak je to velmi zajímavé :-) Je vidět že je to ještě neolezené. Ale minimálně na dva dny je tam dost a dost lezení od lehounkých cest až po prásky.

Přespat se dá v pohodě na vodáckým tábořišti. Hlavně tam ale nikdo není, žádný davy jako kolem Prahy.

Takže když budete mít chuť, vydejte se tam :-)

MamutIlustrační foto


Průvodce najdete po přihlášení v sekci Download nebo na Lezci. Zpět na seznam článků

Webmaster - Pavel Trnka  CSS - Michal Kutil