jméno: heslo:
Warning: Illegal offset type in unset in /DISK2/WWW/sherpaclimb.net/www/mysql.php on line 78
Kterak na nové stránky
Autor: PT23.března 2005

Ochrana dat hesly

"Doba je zlá, podřízli čokla, kudlou zahnutou...", ví to Záviš, víme to i my a proto jsou některé informace pod pokličkou a chráněné přístupovým heslem. No jde tu především o tom, že ne každý chce, aby jeho mail, telefon apod. byly volně na Internetu. Za druhé víceméně veškerý obsah těchto stránek lze upravovat/doplňovat přímo přes webový prohlížeč.

Oproti nepřihlášému tedy může uživatel přihlášený jako:

guest
prohlížet všechny informace a data, stahovat vše co je k mání
sherpa
navíc přidávat a upravovat data
admin
vše...

Sekce články

Sekce články si nedělá ambice blížit se něčemu jako lezec.cz, ale spíš jsem chtěl dát možnost někam vystavit cokoliv co by nemělo zmizet v historii. Pokud totiž pošlete do konfery něco důležitého, tak je to rychle zavaleno haldou dalších příspěvků a těžko se to zpětně hledá. Takže řešením bude napsat to sem a poslat do konfery upozornění.

Na druhou stranu, pokud má někdo nějaké kreativní choutky, potom v sekci články je dost místa k tomu, aby se realizoval. Prvé laštovičky už sa objevili, hej :-)

Sekce download

Jelikož na novém serveru máme k dispozici vcelku dost místa (500MB), tak jsem přidal novou sekci "Download", kde jsou ke stažení průvodci na různé oblasti (sesbíráno by OSi), videa z různých akcí apod. Většina obsahuje je přístupná až po příhlášení, zejména kvůli autorským právům. Za druhé, kvůli tomu, že tyhle stránky brzo vyhmátne např. moje máma a ta nemusí vědět/vidět úplně všechno, že jo? :-) (čau mami:-).

Součástí sekce download jsou odkazy (jinam se mi jaksi nevešly). Zatím je jich tam opravdu pár, takže tímto agituji na nadšince, který by byl ochoten jich pár dohromady - metodika, trénink, průvodci, předpovědi počasí, p0rn0graf1e apod. :-).

Konference SHERPACLIMB.NET

Aby jsme dál nemuseli řešit problémy s výpadky Pandory, naprogramoval jsem mailovou konferenci, která by měla fungovat úplně stejně, avšak beží na "našem" serveru. Z vaší strany by mělo zůstat vše při starém pouze začněte posílat příspěvky na konference(zavináč)sherpaclimb(tečka)net místo dříve používané adresy sherpa_climb(zavináč)pandora(tečka)cz.

Současně bohužel také nefunguje (problém u poskytovatele). Na zprovoznění se pracuje :-(

Sekce členové a sekce akce

Obě tyto části jsou funkčně podobné jako na starých stránkách. Kdyby někdo tápal v tom, co znamená hvězdička před názvem akce, tak ta znamená, že součástí je dlouhý popis (>1KB) a tudíž se člověk (možná) doví více, než jenom kdy a kam se jede.

Úpravy dat

Každý z oddílu a spřízné duše mohou upravovat většinu informací na těchto stránkách. Takže pokud se vám například změní telefoní číslo, tak s tím nechoďte za mnou, ale opravte si to sami. Na druhou stranu pokud budete chtít můžete například smazat údaje úplně všech členů - tak to pokud možno nedělejte :-).

Fotky

Předělat fotogalerii a sjednotit ji s novými stránkami, tak na to sem se vybodnul.


Psaní popisů akcí nebo článků

Pro psaní těla popisu akce nebo článku můžete využít jazyka HTML a dát mu tak vzhled podle libosti, vkládat obrázky apod. Pro inspiraci se například podívejte jak je napsaný tento článek nebo třeba sem - formátování textu v HTML .

Mimochodem na starých stránkách byly problémy se správným zobrazováním českých znaků. Tak to je teď minulost... Zpět na seznam článků

Webmaster - Pavel Trnka  CSS - Michal Kutil