jméno: heslo:
Warning: Illegal offset type in unset in /DISK2/WWW/sherpaclimb.net/www/mysql.php on line 78
Bořeň a Ostrov červenec 2004
Autor: Řepule24.července 2004

Zase jeden parádní víkend :-)

Plánovaná lezenice v Ostrově se poněkud zkomplikovala hned v sobotu ráno příjezdem do Ostrova, kde jsme zjistili, že je vše totálně prochcaný a jediná možnost jak užít sobotu, je lezenice například na Bořni.

Následoval přesun směr Bořeň. Tam bylo počasí (záhadné že) podstatně lepší. Vlastně úplně bohovský. Jako na povel jsme vyrazili do skal a jali se dobývat tamější spáry, kouty, plotny a přepadlé pilíře. I když se lezlo v podstatě pouze odpoledne, zalezli jsme víc než dosti. Někteří zvládli i osm cest (což nechápu).

Zdendovi lezbu zkomplikoval zaseklý friend, na kterém vyzkoušel své zlodějské umění nejprve Řepule a poté Jirka Kratochvíl, který ve spolupráci se Zdendou friend nakonec vypáčil.

I když byly přelezeny i klasifikací hodnotnější cesty, rád bych poukázal na heroický výkon Pavla Trnky a Řepuldy, kteří zdolali cestu Lovecká (V) na Pravý Jižní Pilíř. Nejprve se do boje vrhnul Řepule, který od druhého kruhu slanil s tím, že tenhle pytel sundá příště. Bohužel Kouč to vylezl a tím Řepuldu motivoval (roz. nasral - poznámka překladatele) k dalšímu pokusu. Nakonec to dali oba. Byl to masakr.

Večer jedna skupinka dezertovala zpět do Ostrova, kde doufali v lepší počasí. Zbytek zůstal pod Bořněm. Oba večery se nesly v téměř stejném duchu. Tři pivka a hurá do pytle.

Ráno nás probudilo sluníčko a plech na obloze. Zbylá skupina přejela také do Ostrova (s menším blouděním, z čehož byl zcela neprávem obviněn Řepule, přitom to byla prokazatelná vina celé posádky). Tam jsme lezli zhruba do šesti odpoledne. Počasí vydrželo, a tak jsme měli možnost zoopakovat některé klasiky a některé klasiky si vytvořit. Martin Poltier s Jirkou Kratochvílem vylezli dvě hranky na Císaře a moc si je pochvalovali. Pavel Trnka potrápil Lukáše ve Šperháku. Hitem neděle byla Cesta pro Moly (snad jsem to napsal správně - průvodce mám doma). Úžasná sedmičková linie přes tři kruhy na Komáří věž je celkem pohodovka, až na převis pod třetím kruhem. Tam pohořel Pavel, Řepule a nakonec i Šťovajz. Všichni ho svorně oprasili bokem. Cestu doporučím a je opravdu, ale opravdu dlouhá.

Celkově, myslím, se víkend vydařil. Počasí vyšlo i nevyšlo, ale lezba byla kvalitní. Přežili jsme to, moc jsme se neožrali a všem se nám to líbilo. Komu ne, má smůlu.

Ciao, Řep. Zpět na seznam článků

Webmaster - Pavel Trnka  CSS - Michal Kutil