jméno: heslo:
Warning: Illegal offset type in unset in /DISK2/WWW/sherpaclimb.net/www/mysql.php on line 78
Polabský pavouk 2010
Autor: Mamut11.prosince 2010

Všechno začalo celkem nevinně. Chtěli jsme s kámošem, se kterým jsme dali dohromady stěnu a staráme se o její běh, nějakým pohodovým způsoben oslavit rok otevření. Napadla nás spousta věcí, ale nejlépe oslavit vznik stěny a rok fungování bylo uspořádat závody na obtížnost. Ani jeden jsme neměli žádnou zkušenost se závody. Nikdy jsme nebyli na nějakých závodech a moje vlastní zkušenosti z dosavadního lezení mi náhle byly nanic. Jediná zkušenost byla, že vím že se lezou na stěně a viděl jsem pár fotek na lezci nebo v Montaně , které rychle prolistuji a letím dál. No cíl byl jasnej a nám nyní začal boj na dlouhou trať.

Hlavně bylo potřeba, nějak zjistit jak to vůbec na závodech chodí, a s tím spojené všechno možné. Od stavění cest, jak bodovat závodníky, jakým stylem se závody polezou, no bylo toho hodně moc až jsem někdy měl strach jak se termín závodů blížil, že to nezvládneme a že to bude velkej propadák. V tomhle patří velkej dík Honzovi z Pardubic (na kterého mě dal kontakt OSi), kterej mě po e-mailu s velikou trpělivostí vysvětloval co a jak, veškeré podrobnosti jak se závody pořádají, jak se vše počítá apod… Dále nám strašně moc pomohl Jirka Dragoun s Míšou, Jirka nám postavil parádní cesty, perfektní superfinálovku- která ještě nemá přelez a kterou stavěl opravdu narychlo, Míša vysvětlila jak se přesně boduje, jak se počítají body dohromady, kde + a kde -, dodala předlohy na lístečky kam se vše zapisuje. Prostě bez těhlech lidiček bychom to vůbec nebyli schopni kloudně z organizovat. Zato jim patří velký díky. Taky nám strašně moc pomohli , naše sličné krasavice z Nymbáče, které se postarali o veškeré zázemí – občerstvení, prezentaci, veškeré papírování… Díky patří Spiderovi, který všechny perfektně odjistil a ti kteří vypadli tak padali jako do peřin.

No a 11.12.2010 to začlo, od rána se začali trousit závodníci, a podle prezentačky jich bylo celkem 15. Což je super číslo na to že to byli naše první závody. Většina závodníků byli z okolí Nymbáče – Kolíňáci, Brandýs N/Labem, Poděbraďáci, a taky Pražáci a jeden borec z Černošic.


Lamač Česťa

V 10:30 to všechno začalo. Po zjištění počtu závodících jsme udělali to , že všichni polezou vše od nejlehčí cesty po nejtěžší. Cesty parádně gradovali, vše začínalo obtížností za 4 cesta gradovala do 5, dále začínala 5 a končila 6+, další byla od 6 do 7 , a poslední od -7do 7.


Střihoun

Bohužel jsme nepočítali s tím že přijede dost borců, kteří přelezou úplně vše. No je vidět že v Polabí je země hojná na dobrý lezce. Z chlapů nám to přelezli 4 borci – které jsme museli rozřadit na stupně vítězů, a z holek 2 které museli bojovat o první a druhé místo. Naštěstí zde byl Jirka, který během chvilky vykouzlil cestu za 8+ až 9 , bohužel tuto obtížnost ani neumím odhadnout, protože se v ní opravdu vůbec nepohybuji…


Azáro v superfinále

No a pak to začalo. U chlapů bylo vyřešeno u 5 chytu , holky rozsekal 4 chyt, byl to opravdu mazec.


Výsledky - chlapáci
1. místoOndraHO Potkali se U Kolína, Kolín
2. místoAzároHO Sherpa climb, Černošice
3. místoStřihounHO Potkali se U Kolína, Kolín

Výsledky - baby
1. místoMíšaHO Namche, Praha
2. místoRenataVelenice u Poděbrad
3. místoOlinkaHO Inko Gnito

Vítězové – dámy a pánové

A jak jsme psal první ceny byli docela zajímavé , lana, permanentky na stěnu, balíky od firmy Nord Blanck,diplomy, šampíčka… Dále si každý závodník odnesl tričko s logem závodu a doufám také pohodovou náladu.No a poté se slavilo, dopil se sud sokolně a vyrazilo se do místní hosty, kde byl zabrán stul a kde se pilo, hodovalo a jako vždy lezlo.Myslím že poté v hostě jak už to bývá se vylezlo podstatně víc než tomu ve skutečnosti bylo, ale tohle znáte určitě sami z vlastní zkušenosti.


Tričko

Závěrem bych chtěl říc, že závody na to že probíhali opravdu poprvé, tak se povedli. Mělo prostě amatérského ducha, ale na druhou stranu příští rok to bude určitě lepší, nějaké věci se musí udělat jinak, něco se víc musí dotáhnout do lepšího konce. Ale důležité bylo, že lidi si přijeli zalézt, pobavit se a podpořit ostatní a to je na tom to nejdůležitější. Škoda jen, že diváky si mimo pár vyjimek dělali sami závodníci ( ale na malém takovém provinčním městečku jako je Nymbáč se tomu nemůžeme na první ročník ničemu divit. )

Tak to je asi v z reportu o Polabském pavoukovi 2010 úplně vše a nezbývá než se těšit na další kolo závodu v roce 2011.

Galérie: Polabský Pavouk 2010


 Zpět na seznam článků

Webmaster - Pavel Trnka  CSS - Michal Kutil