jméno: heslo:
Warning: Illegal offset type in unset in /DISK2/WWW/sherpaclimb.net/www/mysql.php on line 78

Rakouské vápno aneb objevování Hohe Wandu

Od9.září 2005
Délka2
ÚčastníciMamut, Zdenda N., Káča, Luděk, Jarka, Milka, Roša..... a Ty??

Hohe Wand, nám absolutně neznámá oblast pod Vídní.

Vyrazit tam nás napadlo ze dvou důvodů. Za prvé už většina lidí nemá dovču, aby mohla do Dolomit a za druhé byl by hřích nechat zahálet takovou oblast kousek za komínem.

Hohe Wand jsou vápencové stěny kousek pod Vídní, asi tak 30 - 40 km. Jsou jasně viditelné z dálnice, kterou se jede na Graz a Paklenici. Pár lidí si určitě vzpomene, že jsme ty bílé stěny viděli a řešili, co to je. Jsou to stěny až 250 - 300 m vysoké, jak jsem psal, je to vápno a podle zatím zjištěných informací zajištěné typicky "západně". Obtížnost cest se pohybuje od dvou do nekonečna, od jednodélkovek po pět, šest délek. Zatím jsme sehnali několik výběrových cest, ale cest tam jsou desítky a desítky. Také tam je několik klettersteigů, takže si opravdu každý přijde na své, ne každý z nás myslí jen na lezení. Mám pocit, že to je buď národní park nebo chráněná krajinná oblast, tak i choďáci si to užijou. Spaní co jsme zjistili, je tolerováno na parkovišti před vstupem do parku. Když tam ale člověk přijede za světla, tak se vybírá parkovné asi 3-6 EUR. Za tmy tam nikdo není, a potom se to už neřeší. Tohle jsou vše info z internetu od lidí, co tam byli. Je tam i několik chat a členové Alpenvereinu mají na matracen lageru slevu 4-5 EUR, ale spíš bych to s pohledem na naše peněženky viděl na parkáč.

Takže to promyslete a přeci se v "krásným a určitě suchým babím létě" nebudete válet doma. Kdo máte zájem, tak shánějte info, kde a od koho se dá a v září vyrážíme.


HOHE WAND - DOPRAVA

Řidiči + kontakty + posádky

Roša, tel: 604 934 724

(+ Blanka, Zdeněk Nemazal, jedno místo volné)

Mamut, tel: 606 538 408

(+ Eliška, Katka N., Luděk)

Radan, tel: 603 489 772 (pokud by náhodou nejel, tak Jarka, tel: 606 796 097)

(+ Jarka, Jirka)

Ticháč, tel: 736 485 401 (odjíždí z Nymburka)

(+ Dlouhý Honza, Milka)

Vláďa, tel: 777 229 413

(+ Veronika)

Časy a místa odjezdů si řeší jednotlivé posádky indiviuálně, ale počítá se s tím, že bychom měli vyrážet kolem 18 hod. Pojede se na Jihlavu - Znojmo - hraniční přechod Hatě. Sraz je nejpozději v 21:00 hod na poslední benzínové pumpě před hranicemi. Pokud se ještě někdo rozhodnete přidat, kontaktujte jednotlivé řidiče. Jinak nám všem přeju modré nebe, stálé počasí a dobrou polezenici :o)

MilkaMamutův článek najdete zde


 Zpět na seznam akcí

Webmaster - Pavel Trnka  CSS - Michal Kutil